تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - ورزش های آبی ساحلی ظرفیت فراموش شده در چابهار و کنارک

 

 ورزش های آبی ساحلی ظرفیت فراموش شده در چابهار و کنارک


   
چابهار - ایرنا - ورزش های آبی ساحلی نظیر موج سواری، شنا، قایقرانی، غواصی، فوتبال و والیبال ساحلی ظرفیت های فراموش شده در چابهار و کنارک هستند که نیاز است هرچه سریعتر احیا شوند.


به گزارش ایرنا، دریای چابهار با موج های خروشان و سواحل ماسه طلایی و شنی بهترین مکان برای توسعه ورزش های آبی ساحلی در کشور است.

برگزاری جشنواره های مختلف ورزشی در جذب گردشگر و معرفی ورزش های آبی ساحلی موثر است و می توان آن را در قالب تورهای طبیعت گردی اجرا کرد.
ساخت مجموعه ورزشی فوتبال و والیبال ساحلی، مشخص کردن مکانی برای موج سواری و شنا می تواند کمک بزرگی به فعال شدن ورزش های آبی ساحلی در چابهار کند.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران جاذبه های بی نظیری در حوزه ی توریسم ورزشی، سلامت، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و تجاری دارد و باید به عنوان مقصد بین المللی گردشگری ورزشی جنوب شرق کشور تبدیل شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان با وجود واقع شدن در جوار آبهای ساحلی از نظر ورزش های آبی ساحلی هیچ امکاناتی حتی در حد یک زمین فوتبال والیبال ساحلی ندارد.

عمر بلوچ با بیان اینکه سرانه میانگین فضاهای ورزشی کشور 75 صدم مترمربع و سیستان و بلوچستان 39 صدم است، خاطرنشان کرد: شهرستان چابهار با 16 صدم متر مربع سرانه فضای ورزشی در رتبه 19 این استان قرار دارد.

وی گفت: توجه به ورزش های آبی ساحلی می تواند برای کشور در رقابت های ملی و بین المللی مقام آفرین باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار گفت: در سالهای گذشته در محل دریا کوچک و نزدیکی بنادر و دریانوردی مکانی برای ورزش های آبی ساحلی مشخص شده بود که 2 سال گذشته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی تخریب و زمین آن تاکنون بلا استفاده رها شده است.

وی ادامه داد: ساحل روستای رمین و نوار ساحلی چابهار- گواتر برای موج سواری انتخاب شده است ولی امکانات و تجهیزات لازم در این زمینه وجود ندارد.

بلوچ بر تکمیل پروژه های ورزشی نظیر ورزشگاه 2 هزار نفری، ورزشگاه اختصاصی کریکت، زمین های مینی فوتبال مشارکتی در روستاها و افزایش سرانه فضای ورزشی در چابهار تاکید کرد.

مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: برگزاری جشنواره های ورزشی- گردشگری و موج سواری شور و هیجان جوانان را در پی دارد.

طاهره شهرکی افزود: ورزش موج سواری توسط مربیان بین المللی، استعدادیابی شده و منطقه آزاد چابهار از بهترین نفرات با اهدای تخته موج سواری تقدیر کرده است.

وی به برگزاری دوره های امداد و نجات موج سواران و مربیگری موج سواری زیر نظر مربیان بین المللی و مطابق استانداردهای انجمن جهانی موج سواریISA برای 50 نفر از زنان و مردان علاقمند اشاره کرد و گفت: از هیچ کوششی برای توسعه ورزش های آبی ساحلی دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش ایرنا چابهار از توابع سیستان و بلوچستان در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در ساحل دریای عمان (مکران) قرار دارد.
طبقه بندی: چابهار وکنارک، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 آبان 1397 توسط رستم کریمی