تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 70 کلاس تخریبی و 2 شیفته کنارک نیازمند ساخت فضای جدید هستند

 

 70 کلاس تخریبی و 2 شیفته کنارک نیازمند ساخت فضای جدید هستند


   
چابهار- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 50 کلاس تخریبی و فرسوده و 20 مدرسه 2 شیفته این شهرستان نیازمند ساخت فضای جدید و استاندارد هستند.


نادر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان کنارک به دلیل دوری از مرکز کشور و استان سیستان و بلوچستان فاصله زیادی با استانداردهای آموزشی دارد.

وی با بیان اینکه 21 هزار و 300 دانش آموز در 200 مدرسه با 846 کلاس درس در شهرستان کنارک در حال تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این شهرستان برای رسیدن به استاندارد سرانه فضای آموزشی هشت مترمربعی کشور نیازمند ساخت 350 کلاس درس جدید است.

مدیر آموزش و پرورش کنارک بیان کرد: پیگیری های نمایندگان مجلس برای جذب خیران بسیار مفید است تا بتوان بخشی از کمبودهای آموزشی و کلاس های درس را جبران کرد.

وی گفت: آمار برخی کلاس های درس 2 برابر استاندارد کشور است و این در یادگیری و افت تحصیلی دانش آموزان مشکل ساز شده است.

محمدی اظهار داشت: هم اینک 935 نفر کادر آموزشی در کنارک فعالیت دارند و نیاز است براساس آمار دانش آموزان، معلم جدید استخدام شود.

به گزارش ایرنا شهرستان کنارک با 2 بخش مرکزی و زرآباد دارای چهار دهستان کهیر، زرآباد غربی، جهلیان و زرآباد شرقی است.

این شهرستان ساحلی با 11 هزار و 567 کیلومتر مربع وسعت، 98 هزار و 212 نفر جمعیت در 640 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) واقع شده است.
طبقه بندی: چابهار وکنارک، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 آبان 1397 توسط رستم کریمی