تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - بیش از 400 روستای شهرستان چابهار با تانکر آبرسانی سیار می شوند

 

 بیش از 400 روستای شهرستان چابهار با تانکر آبرسانی سیار می شوندچابهار- ایرنا - معاون استاندار سیستان وبلوچستان و سرپرست فرمانداری ویژه چابهار با تقدیر از ریاست جمهوری به سبب سفر وزیر نیرو برای بررسی مشکلات آب و برق این شهرستان گفت: بیش از 400 روستا در شهرستان چابهار با تانکر سیار (برای هر نفر 15 لیتر) آبرسانی می شوند.
ایوب درویشی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 79 درصد جمعیت 283 هزار نفری شهرستان چابهار فاقد شبکه آبرسانی هستند.
وی افزود: فقط 21 درصد جمعیت روستایی شهرستان چابهار از شبکه آب سالم و بهداشتی بهره مندند و بقیه با تانکر آبرسانی سیار می شوند.
وی گفت: هم اینک بیش از 80 میلیارد ریال به پیمانکاران و هزینه سوخت، تعمیر و نگهداری ناوگان فرسود آبرسانی سیار چابهار بدهکاری وجود دارد.
وی خواستار تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی تلنگ، پلان و پیرسهراب شد و افزود: تکمیل این طرح نیاز به اجرای 14 کیلومتر خط انتقال باقی مانده دارد که از وزیر نیرو درخواست داریم با اختصاص اعتبارات ویژه مشکل مردم روستاهای زیر پوشش طرح را مرتفع کند.
وی تصریح کرد: آب مورد نیاز جمعیت 120 هزار نفری شهر چابهار سالهاست به صورت جیره بندی توزیع می شود و مردم با مشکلات جدی رو به رو هستند.
وی بر برقرسانی و آبرسانی به روستای کمب، روستاهای منطقه دشتیاری وپلان چابهار تاکید کرد و افزود: مردم روزه دار با مشکلات شدید افت ولتاژ برق و در برخی روستاها با نبود برق مواجه هستند.
سرپرست فرمانداری چابهار بیان کرد: چابهار علیرغم ظرفیت های فراوان از محروم ترین شهرستانهای استان سیستان وبلوچستان و کشور از نطر شاخص های توسعه است و مردم هنوز با بی آبی، کمبود فضای آموزشی،، راه و بهداشت مواجه هستند.
درویشی از سفر وزیر نیرو و استاندار سیستان وبلوچستان به جنوب استان قدردانی کرد و افزود: امیدواریم بسیاری از مشکلات حوزه آب و برق مرتفع شود و مردم از امکانات لازم و اولیه بهره مند شوند.
وی گفت: مسئولان دولت تدبیروامید پاسخگوی مشکلات مردم هستند بطوری که در پی در خواست استاندار سیستان و بلوچستان رئیس جمهوری شخصا دستور پیگیری مشکلات آب وبرق این استان را صادر و وزیر نیرو را مامور پیگیری کردند.
وی مراتب قدردانی مردم و مسئولان این منطقه از رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید را اعلام کرد.
وزیر نیرو به همراه استاندار سیستان و بلوچستان، شماری از مدیران کل استانی حوزه برق و آب صبح امروز وارد فرودگاه کنارک شد و مورد استقبال فرماندار و قشرهای مختلف مردم کنارک و چابهار قرار گرفت.
وزیر نیرو امروز از شهرستان های چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند و سرباز بازدید و مسائل و مشکلات حوزه برق و آب را مورد بررسی قرار می دهد.
شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 خرداد 1396 توسط رستم کریمی