تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - استاندار سیستان وبلوچستان مطالعه هدایت آبهای سطحی کنارک راخواستار شد

 

 استاندار سیستان وبلوچستان مطالعه هدایت آبهای سطحی کنارک راخواستار شد


چابهار - ایرنا - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نوع خاک، آب باران به سختی در زمین شهرستان های ساحلی کنارک و چابهار نفوذ می کند، بر این اساس باید مطالعه هدایت آبهای سطحی حاصل از بارندگی ها و فاضلاب شهری در این مناطق اجرا شود.

به گزارش ایرنا علی اوسط هاشمی سه شنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران جنوب سیستان و بلوچستان در فرمانداری کنارک اظهار داشت: این شهرستان سال ها با مشکل جدی دفع آبهای سطحی مواجه است به طوری که در مواقع بارندگی آب به صدها خانه نفوذ و سبب مشکلات فراوانی برای ساکنان محلات مختلف می شود.
وی افزود: مسئولان باید برای حل مشکلات مردم چابهار و کنارک در زمینه دفع و هدایت آبهای سطحی اقدامات اساسی انجام و با مطالعه دقیق و کارشناسی به مشکلات مردم محروم این مناطق پایان دهند.
وی ادامه داد: با جمع شدن آب در شهر کنارک شهروندان به سختی می توانند تردد کنند و تا چندین ماه آبهای بارندگی ها خشک نمی شود.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: آب و فاضلاب شهری و شرکت آب منطقه ای استان باید هر چه سریعتر با انجام مطالعه جدی و ارائه طرح های کارشناسی راهکار اساسی برای جلوگیری از خسارت و آبگرفتگی ها اتخاذ کنند.
وی ساخت پل و ابنیه فنی در جاده ها، سرکشی مسئولان از روستاها، برآورد خسارت های سیل در بخش های کشاورزی و زیرساخت های جنوب استان را خواستار شد.
هاشمی همچنین شناسایی روستاهای در مسیر خطرات سیل و طغیان رودخانه ها را خواستار شد و افزود: با همکاری فرمانداری، بنیاد مسکن و آب منطقه ای در صورت بروز مشکلات نسبت به جابجایی مردم و اسکان موقت اقدام شود.
وی گفت: تا پایان بارندگی ها تمام امکانات و تجهیزات به همراه نیروی انسانی برای خدمات رسانی به سیل زدگان در حالت آماده باش هستند و تیم های امداد و نجات به نقاط مختلف استان اعزام شده اند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جای خوشحالی دارد که بارندگی های چند روز اخیر سبب تقویت سفره های آب زیر زمینی و افزودن حجم آب سدهای استان شده است.
بندر کنارک در 45 کیلومتری غرب شهر چابهار واقع شده است و تا زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان 630 کیلومتر فاصله دارد.
بارندگی چند روز اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان سبب طغیان رودخانه های فصلی و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق شده و خساراتی نیز به زیرساخت ها به ویژه راه های روستایی، شبکه های آب و برق و زمین های کشاورزی وارد کرده است.
3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395 توسط رستم کریمی