تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - سیستان وبلوچستان توانایی تامین گوشت ایران از طریق پاکستان را دارد

 

رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در تهران:
سیستان وبلوچستان توانایی تامین گوشت ایران از طریق پاکستان را دارد


چابهار- ایرنا- رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در تهران گفت: استان سیستان وبلوچستان به سبب موثعیت خاص جغرافیایی توانایی تامین گوشت مورد نیاز ایران از طریق پاکستان را دارد.

'نذرمحمد رانجها' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: پاکستان به عنوان یک کشور دوست و همسایه برای ایران به ویژه شهرهای مرزی سودمند خواهد بود و توسعه روابط در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می تواند موجب توسعه و رونق هر 2 منطقه شود.
وی افزود: کشور پاکستان ظرفیت بالایی در زمینه پرورش دام سبک و سنگین و تولید وصادرات گوشت گاو و گوسفند به کشورهای مختلف اروپایی و حوزه خلیج فارس به ویژه ایران را دارد.
وی ادامه داد: ایران هم اینک از کشور برزیل با هزینه های بیشتری گوشت قرمز وارد می کند ولی برای این کار از ظرفیت های کشور پاکستان به عنوان یک همسایه و هم مرز استفاده چندانی نمی برد.
وی با بیان اینکه به عنوان یک کشور دوست و همسایه و هم مرز اعلام می کنم توانایی تامین گوشت مورد نیاز ایران از طریق مرزهای استان سیستان وبلوچستان را داریم، خاطرنشان کرد: ایران هر استانداردی که در برزیل و یا هر کشوری برای واردات دام در نظر دارد به ما اعلام کند تا طبق خواسته شان عمل کنیم.
رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در تهران بیان کرد: پاکستان برای صادرات گوشت تمامی استانداردهای جهانی را کاملا رعایت می کند و تاکنون با هیچ کشوری برای صادرات گوشت مشکلی نداشته است.
نذرمحمد رانجها تصریح کرد: نباید کشورهایی مانند ایران روابط اقتصادی را با همسایگان هم مرز محدود کنند و به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران اجازه تجارت آزاد را ندهند.
وی گفت: ارتباط اقتصادی علاوه بر اینکه روابط هر کشوری را با یکدیگر مستحکم می کند، موجب رونق و اشتغال مردم هر دو کشور می شود.
وی بیان کرد: مردم کشور پاکستان اشتراکات زیادی با مردم ایران دارند و باید روز به روز برای توسعه روابط آنان اقدامات لازم انجام و صادرات و واردات کالا تسهیل شود.
رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در تهران با بیان اینکه باید تمامی موانع برای صادرات و واردات کالا بین 2 کشور ایران و پاکستان برداشته شود، خاطرنشان کرد: در اروپا هیچ مرزی وجود ندارد و این امر موجب رونق کشورها شده است.
رانجها گفت: کشور پاکستان رشد اقتصادی خوبی دارد و در سالهای اخیر توانسته موفق عمل کند.
وی ادامه داد: سرمایه گذاران با کمترین ناامنی جای دیگری را برای حضور وفعالیت انتخاب می کنند.
وی خواستار پایان سختگیری برای واردات میوه های پاکستان به ویژه نارنگی، انبه، موز و سایر کالاها به ایران شد و افزود: تجارت آزاد می تواند سهم زیادی برای رونق کشورها داشته باشد.
به گزارش ایرنا، سفیران، دبیران دوم و رایزنان بازرگانی سفارتخانه های پنج کشور افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، بنگلادش و قزاقستان به همراه نمایندگان ۴۰ شرکت بزرگ ایرانی برای شرکت در نخستین نمایشگاه مواد غذایی و صنایع وابسته با محوریت صادرات در منطقه آزاد چابهار به این منطقه سفر کرده اند.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395 توسط رستم کریمی