تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - جلبک کشند قرمز مهار و شبکه آب چابهاروکنارک به حالت عادی بازگشت

 

جلبک کشند قرمز مهار و شبکه آب چابهاروکنارک به حالت عادی بازگشتچابهار- ایرنا- مدیر اداره آب و فاضلاب شهری چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: جلبک کشند قرمز که از روز چهارشنبه هفته قبل در محدوده آب شیرین کن کنارک سبب قطعی آب چند روزه این منطقه شده بود مهار و تامین و تحویل آب چابهاروکنارک به حالت جیره بندی قبلی درآمد.

مسعود شهلی بر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی ورود جلبک کشندقرمز در محدوده آب شیرین کن کنارک و ورود آن به فیلترهای تصفیه آب شیرین کن کنارک تولید آب را از 28 هزار لیتر به صفر رساند.

وی افزود: خوشبختانه آب شیرین کن کنارک در محدوده خلیج چابهار و نزدیکی آب های اقیانوسی واقع شده است و با جزر ومد سریع دریا طی چند روز گذشته از محل کم کم دور شدند و هم اینک تولید آب به حالت سابق بازگشته است.

وی با بیان اینکه چنانچه آب شیرین کن در محدوده آب های اقیانوسی از بندر رمین تا بریس و پسابندر احداث شود هیچ مشکلی در مواجه با جلبک کشند قرمز نداشت، خاطرنشان کرد: جلبک دریایی کشند قرمز در مناطقی مانند بندرعباس بعضا 2 تا سه ماه طول می کشد تا از یک محل خارج شود.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری چابهار بیان کرد: آب لوله کشی خانگی چابهار که از آب شیرین کن کنارک تامین می شود کاملا سالم و قابل آشامیدن است.

شهلی بر بیان کرد: از نظر کیفیت آب آشامیدنی آب تولیدی دارای استانداردهای جهانی (who) است و به صراحت اعلام می کنم آب لوله کشی چابهار هیچ مشکلی برای آشامیدن ندارد.

وی تصریح کرد: مجموع تولید آب در آب شیرین کن کنارک 28 هزار مترمکعب است که 18 هزار مترمکعب آن به شهرستان چابهار و هشت هزار مترمکعب نیز برای شهر کنارک مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: از 18 هزار مترمکعب سهمیه آب چابهار 12 هزار مترمکعب برای 16 هزار اشتراک آب شهر چابهار با جمعیت بیش از 120 هزار نفر توزیع می شود و بقیه در منطقه آزاد و روستاهای طول مسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه 12 هزار مترمکعب آب برای جمعیت شهر چابهار کافی نیست و به ناچار چندین سال است که آب شهر چابهار جیره بندی و به 2 منطقه شمالی و جنوبی تقسیم شده است، خاطرنشان کرد: شهر چابهار نیازمند ساخت آب شیرین کن 50 هزار مترمکعبی است تا حداقل در پنج سال آینده مردم دغدغه تامین آب نداشته باشند.

وی از همراهی و همگامی مردم و به ویژه حساسیت های مسئولان استانی و اعضای شورای اسلامی شهر برای پیگیری مشکلات آب شیرین کن قدردانی کرد.

خبرنگار: رستم کریمی

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد