تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 410 روستای شهرستان چابهار با 39 دستگاه تانکر آبرسانی سیار می شوند

 

 410 روستای شهرستان چابهار با 39 دستگاه تانکر آبرسانی سیار می شوندچابهار- ایرنا- معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: 410 روستای این شهرستان به وسیله 20 دستگاه تانکر دولتی و 19 دستگاه تانکر استیجاری آبرسانی سیار می شوند.

احسان طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعیت شهرستان چابهار 260 هزار نفر است که بیش از 63 درصد از این جمعیت در 438 روستا ساکن هستند.

وی افزود: 39 دستگاه تانکر آبرسان به 168 هزار و 523 نفر از ساکنان روستایی چابهار روزانه برای هر نفر 15 لیتر آب تحویل می دهند.

وی گفت: در مجموع برای تحویل آب با تانکر به 26 هزار و 730 خانوار حوزه شهرستان چابهار سالانه دولت 85 میلیارد ریال هزینه می کند.

معاون عمرانی فرماندار چابهار بیان کرد: با توجه به کمبود تانکر آبرسان هم اینک 39 روستا با جمعیت 14 هزار و 419 نفر شدیدا با کمبود آب مواجه هستند و نیاز است تانکرهای آبرسانی افزایش پیدا کند.

طاهری خواستار انعقاد قرارداد جدید با تانکرهای آبرسانی سیار شد و افزود: مردم روستایی انتظار دارند سرانه 15 لیتر آب برای هر نفر بصورت شبانه روزی به موقع تحویل شود.

وی بر پرداخت مطالبات پیمانکاران و صاحبان تانکرهای آبرسانی سیار استیجاری، تکمیل پروژه های آبرسانی و توجه بیشتر به آب و فاضلاب شهری و روستایی چابهار تاکید کرد و افزود: با بهره برداری از مجتمع آبرسانی 261 روستایی تلنگ، پلان و پیرسهراب بخشی از مشکلات مردم روستایی مرتفع می شود.

وی بر احداث آب شیرین کن و استفاده از توان سرمایه گذاران بخش خصوصی برای آبرسانی به مناطق شهری و روستایی چابهار تاکید و خاطر نشان کرد: آب شهر چابهار جیره بندی و نیازمند ساخت آب شیرین کن جدید است.
معاون عمرانی فرماندار چابهار با بیان اینکه 79 درصد مردم چابهار از آب سالم و بهداشتی محروم هستند، اظهار امیدواری کرد: با اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی بخش زیادی از مشکلات حوزه آب شهری و روستایی مرتفع و درصد بهره مندی مردم از آب سالم و بهداشتی بیشتر شود.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد