تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 126 نفر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در چابهار برعهده دارند

 

 126 نفر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در چابهار برعهده دارندچابهار- ایرنا- معاون هماهنگی و اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن چابهار گفت: 126 نفر عوامل اجرایی در طرح سرشماری با استفاده از 20 دستگاه خودرو آمار و اطلاعات مربوط به سرشماری نفوس و مسکن این شهرستان را جمع آوری می کنند.

نورالدین میرلاشاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، تجاری و اقتصادی نیازمند آمار و اطلاعات صحیح و دقیق است تا زیرساخت های آن براساس شاخص آماری در بخش های مختلف توسعه پیدا کند.

وی افزود: چابهار به دلیل پایین بودن پوشش اینترنت در مناطق شهری و روستایی در زمان تعیین شده برای سرشماری اینترنتی در بین 19 شهرستان استان سیستان وبلوچستان رتبه 15 را داشت و درصد مشارکت در سرشماری پایین بود.

وی اظهار امیدواری کرد: نیروهای تعیین شده برای جمع آوری آمار و اطلاعات بتوانند تا زمان باقی مانده وظیفه محوله را بخوبی انجام دهند.

معاون هماهنگی و اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن چابهار بیان کرد: در سرشماری آبان سال 1390 تعداد 265 هزار نفر جمعیت در 438 روستا، 3 بخش و 2 نقطه شهری شهرستان چابهار سرشماری شدند که 63 درصد آن را جمعیت روستایی تشکیل می دادند.

وی از عموم مردم مناطق شهری و روستایی در خواست کرد هنگام مراجعه ماموران سرشماری پس از شناسایی آنان با کارت شناسایی معتبر و لباس و کاور مخصوص سرشماری همکاری لازم را داشته باشند و اطلاعات دقیق را در اختیار آنان قرار دهند.

میرلاشاری اظهار داشت: تمامی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی برای اجرای مناسب طرح سرشماری با برنامه های دولت هماهنگ هستند.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد