تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - تمایل سرمایه گذار اسپانیایی برای اجرای خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار

 

 تمایل سرمایه گذار اسپانیایی برای اجرای خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهارچابهار - ایرنا - هیات سرمایه گذار کشور اسپانیا با سفر به چابهار دوشنبه شب در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد برای اجرای خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار ابراز تمایل و آمادگی کرد.


به گزارش ایرنا مدیر عامل و تیم فنی مهندسی شرکت بین المللی Ecisa اسپانیا در سفر یک روزه به چابهار از بندر شهید بهشتی، شرکت پتروشیمی مکران، جاذبه های طبیعی و گردشگری دریای بزرگ، سواحل شنی، ماسه ای و کوههای مینیاتوری دیدن کردند و از نزدیک ظرفیت های سرمایه گذاری در زمینه ساخت فرودگاه، بندر، هتل سازی، شهرک های مسکونی و اداری، اجرای خطوط انتقال گاز، نفت و آب را مورد بررسی قرار دادند.

مدیر عامل شرکت بین المللی Ecisa اسپانیا در این دیدار گفت: این شرکت بدون استفاده از تسهیلات، اعتبار و هزینه های دولتی کشور ایران خط انتقال گاز از ایرانشهر را در کمترین زمان اجرا و گاز را برای استفاده به چابهار خواهد رساند.

لوئیس اندرو کابرا افزود: شرکت ECISA اسپانیا با 48 سال سابقه و هولدینگ AL ALFIA (شریک استراتژیک در تمام بخش های فنی مهندسی در خاورمیانه) در زمینه اجرای طرح های عمرانی، ساخت و ساز در بیش از 15 کشور از آمریکای جنوبی تا اروپا و خاورمیانه پروژه های راه آهن، احداث بندر، فرودگاه و طرح های زیرساختی را اجرا کرده است.

وی بیان کرد: چنانچه برای اجرای طرح های یاد شده در زمینه فعالیت این شرکت به توافق رسیدیم در آینده ای نزدیک اقدامات را پس از انجام مطالعات و بررسی فنی مهندسی آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار نیز گفت: هیات ها و شرکت های سرمایه گذاری خارجی با سرمایه شخصی می توانند کمک زیادی به اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی کنند.

عبدالرحیم کردی افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار زمینه حضور و فعالیت هیات سرمایه گذاری کشورهای مختلف را فراهم کرده است و همکاری مناسب، مشاوره و پیگیری برای صدور مجوزهای لازم را خواهد داشت.

وی ادامه داد: شرکت سرمایه گذار اسپانیایی می تواند برای انتقال آب سد کهیر، احداث آب شیرین کن، انتقال خط لوله گاز ایرانشهر - چابهار، راه آهن چابهار - زاهدان، فرودگاه بین المللی چابهار، اجرای طرح های زیرساختی و عمرانی، ساخت هتل و شهرک های مسکونی و اداری مذاکره و اقدام کند.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد