تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - رئیس شورای شهر: چابهار نیازمند ساخت آب شیرین کن 50 هزار مترمکعبی است

 

رئیس شورای شهر: چابهار نیازمند ساخت آب شیرین کن 50 هزار مترمکعبی استچابهار- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: شهر چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و جمعیت رو به رشد آن نیازمند ساخت آب شیرین کن 50 هزار مترمکعبی است.

مسعود بلیده ای روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر چابهار در سرشماری سال 1390 حدود 96 هزار نفر جمعیت داشته است و هم اینک افزون بر 110 هزار نفر جمعیت ساکن دارد.

وی افزود: در آینده از روستای طیس تا رمین با جمعیت بیش از 160 هزار نفری به محدوده شهری تبدیل خواهد شد و نیاز است امکانات زیرساختی نظیر تامین آب، برق و انجام خدمات شهری در افق بلند مد نظر مسئولان باشد.

وی گفت: هم اینک آب مصرفی بیش از 16 هزار مشترک انشعاب شهری چابهار 12 هزار مترمکعب است که از فاصله بیش از 50 کیلومتری از آب شیرین کن کنارک تامین می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر چابهار ادامه داد: آب شهر چابهار جیره بندی و در طول هفته 2 منطقه شمالی و جنوبی فقط 2 روز آب دارند و در برخی مناطق آب فقط با پمپ برقی به مخزن سیمانی منتقل و استفاده می شود.

بلیده ای با بیان اینکه بیشترین مراجعه ارباب رجوع در دفتر شورای اسلامی شهر چابهار پیگیری مشکلات آب، برق و آسفالت معابر شهری است، خاطرنشان کرد: دولت هر چه سریعتر با سرمایه گذاری لازم و یا طی فراخوان از بخش خصوصی نسبت به احداث آب شیرین کن اقدام و مردم را از نگرانی بی آبی نجات دهد.

وی تصریح کرد: چابهار در دهانه آبهای اقیانوسی قرار دارد و نباید ساکنان آن در چند متری لب دریا تشنه و بی آب باشند و بعد از سالها فکری برای حل این مشکل نشود.

وی به مشکلات حاشیه نشینی نیز در شهر چابهار اشاره کرد و افزود: بیش از 50 هزار نفر در مناطق حاشیه شهر بدون امکانات آب، آموزشی، برق وطرح هادی سکونت دارند و حتی مالکیت اراضی سکونتی آنان با گذشت بیش از 20 سال مشخص نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر چابهار گفت: مسئولان برای ساماندهی کامل مناطق حاشیه شهر و سکونتگاههای غیر رسمی فکری اساسی کرده و به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

بلیده ای ادامه داد: مردم محروم روستایی و سایر شهرهای استان سیستان وبلوچستان که برای کسب وکار و تامین معیشت از سالها پیش به چابهار مهاجرت کرده و در مناطق حاشیه این شهر سکنی گزیده اند بدون امکانات رفاهی با درد و رنج زیادی رو به رو هستند انتظار است اکنون با همت و توجه دولت با آسودگی خاطر زندگی کنند.

وی از اجرای طرح های توسعه ای نظیر خط آهن، گازرسانی و توسعه بندر شهید بهشتی، صدور مجوز ساخت فرودگاه بین المللی، مشخص شدن مرز رسمی ریمدان برای جابجایی کالا و مسافر از دولت تدبیروامید قدردانی کرد و افزود: چابهار کانون توسعه جهانی است و باید امکانات زیربنایی ورفاهی آن بالاتر از میانگین شاخص های کشوری باشد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 آبان 1395 توسط رستم کریمی