تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مشارکت 100درصدی اهالی یک روستای فاقد برق ومخابرات نیکشهر در سرشماری اینترنتی

 

مشارکت 100درصدی اهالی یک روستای فاقد برق ومخابرات نیکشهر در سرشماری اینترنتیچابهار- ایرنا- بخشدار بنت از توابع شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مشارکت 100 درصدی اهالی روستای شمانشیری در سرشماری 1395 در حالی صورت گرفته که این روستا فاقد برق و پوشش مخابراتی است و تا مرکز بخش بنت 110 کیلومتر و تا نیکشهر حدود 190 کیلومتر فاصله دارد.


بشیراحمد رئیسی زاده روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر روستای شمانشیری، دهستان توتان و مهمدان با 47 نفر جمعیت، روستاهای سمسوردر از دهستان دستکرد و روستای چاهک بخش بنت نیز تاکنون 100 درصد در طرح سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 95 با پیگیری مجموعه بخشداری و همکاری شوراهای اسلامی، معلم روستا، معتمدان و روحانیان محل نام نویسی کرده اند.

وی ادامه داد: روستای چاهک 89 خانوار، سمسوردر 21 خانوار و شمانشیری 13 خانوار دارد.

وی بیان کرد: روستای شمانشیری در نقطه صفر مرز 2 استان سیستان وبلوچستان و هرمزگان واقع شده و کار ثبت نام اهالی این روستاها در مرکز بخش بنت انجام شده است.

بخشدار بنت افزود: تنها شهر بنت و 2 روستا در سطح این بخش پوشش اینترنت خانگی دارند و پنج دفتر ict فعال در ثبت اطلاعات مردم همکاری دارند.

رئیسی زاده با قدردانی از روحانیان، معتمدان، جوانان، کارکنان و مسئولان ادارات، شوراهای اسلامی روستایی، دهیاران و فرهنگیان بر مشارکت بیشتر شهروندان در روزهای باقی مانده ثبت نام اینترنتی تاکید کرد.

وی انتخاب ماموران سرشماری میدانی براساس ضوابط و مقررات بصورت سکونت حوزه ای و منطقه ای را خواستار شد.

بخش بنت براساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1390 با حدود 25 هزار نفر جمعیت، 108 روستا و سه دهستان در 75 کیلومتری غرب نیکشهر واقع شده است.

شهرستان نیکشهر با 13 هزار و 410 کیلومتر مربع وسعت بر اساس سرشماری نفوس و مسکن آبان 1390، دارای 127 هزار و 872 نفر جمعیت، 395 روستا، چهار بخش مرکزی، بنت، لاشار و آهوران، سه شهر نیکشهر، اسپکه و بنت و 11 دهستان است.

نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به کنارک و چابهار، غرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است و در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 آبان 1395 توسط رستم کریمی