تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - شهادت عزاداران تاسوعا 89 در چابهار سبب افزایش هیات های مذهبی شده است

 

شهادت عزاداران تاسوعا 89 در چابهار سبب افزایش هیات های مذهبی شده استچابهار- ایرنا- امام جمعه چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان با گرامیداشت سالروز شهادت شهدای حادثه تروریستی تاسوعای حسینی چابهار گفت: پس از شهادت عزاداران شیعه و سنی در حادثه تروریستی روز تاسوعای حسینی آذر 89 در چابهار شمار هیات های مذهبی در این شهرستان افزایش یافته است.


به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد موسوی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عشق و ارادت به امام حسین (ع) سرور سالار شهیدان شیعه و سنی نمی شناسد و این مهم در تاسوعای حسینی سال 89 کاملا نمایان شد.

وی گفت: در آن سال دنیا شاهد شهادت 40 نفر از افراد مومن و باتقوای شیعه و سنی بود که خود نمایانگر وحدت عملی است.

امام جمعه چابهار گفت: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی ایران باید بدانند با شیطنت آنان هیچ خللی در پیشرفت و آبادانی کشور ما وارد نخواهد شد و باید پس از سالها این را بفهمند و از دشمنی با انقلاب اسلامی دست بردارند.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین در جای جای نقاط شهری و روستایی ایران اسلامی با شور و عظمت برگزار می شود و عاشقان آن حضرت با برگزاری آیین های عزاداری در ماتم شهدای کربلا اشک می ریزند.

وی گفت: عزاداران حسینی در روز تاسوعا در چابهار توسط دشمنان نظام و اسلام به شهادت رسیدند و خداوند شهدا را جاودانه و عاملان شهادت آنان را رسوا کرد.

وی بیان کرد: هم اینک در سراسر دنیا و از جمله در قلب آمریکا و دیگر کشورهای مدعی ابرقدرتی جهان عزاداری حسینی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، عوامل گروهک تروریستی مزدور اجنبی در روز 24 آذر سال 1389 با انجام عملیات تروریستی و انفجار در میان هیات های عزادار تاسوعا در چابهار شمار زیادی از عزاداران شیعه و سنی را شهید و زخمی کردند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 آبان 1395 توسط رستم کریمی