تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 14 عضو 3 باند خطرناک سرقت مسلحانه در چابهار دستگیر شدند

 

فرمانده انتظامی چابهار:

14 عضو 3 باند خطرناک سرقت مسلحانه در چابهار دستگیر شدند


چابهار- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: 14 سارق حرفه ای عضو 3 باند بزرگ و پرخطر مسلحانه چابهار با پنج قبضه سلاح، مهمات جنگی و انواع سلاح های سرد با تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ محمد نوربخش روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: پلیس اقدامات قاطعی را در هفته جاری برای شناسایی و دستگیری سارقان مسلح در مناطق شهری و روستایی انجام داده و به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده است.

وی گفت: یکی از سه باند دستگیر شده سابقه همکاری با گروهک های تروریستی معاند نظام جمهوری اسلامی را دارد که هم اینک به 23 فقره سرقت های مسلحانه خودرو و موتور سیکلت و سرقت مسلحانه به عنف، زورگیری و آدم ربایی مسلحانه اعتراف کرده است.

وی کشف 12 دستگاه موتورسیکلت سرقتی از 2 نفر، کشف 300 کیلوگرم پان، شناسایی و دستگیری 2 آدم ربا و آزادی گروگان ها، دستگیری 2 نفر متهم به قتل، دستگیری 4 سارق سیم و کابل برق، کشف نیم کیلوگرم مواد مخدر از نوع کریستال و کشف و ضبط 12 کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش را از دیگر اقدامات پلیس در چند روز گذشته عنوان کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار با تقدیر از همکاری های خوب شهروندان از آنان خواست برای برقراری امنیت بیشتر بیش از پیش با نیروهای پلیس همکاری کنند و در اسرع وقت هرگونه وقوع جرم را به پلیس 110 اطلاع دهند.

سرهنگ نوربخش افزود: پلیس با افزایش گشت ها و کنترل بیشتر ورودی ها و خروجی های چابهار تلاش شبانه روزی برای برقراری نظم و امنیت شهر را دو چندان کرده و از هیچ کوششی برای ارتقای امنیت دریغ نخواهد کرد.

وی از خبرنگاران، شهروندان و به ویژه افراد فعال در شبکه های اجتماعی فضای مجازی خواست از انتشار اخبار خلاف واقع در خصوص ناامنی های چابهار و همچنین اخبار دروغی که موجب رنجش خاطر و نگرانی شهروندان و سرمایه گذاران می شود پرهیز کنند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، از مهمترین برنامه های در حال اجرای این هفته را برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، دیدار با خانواده معزز شهدا، نشست مردمی در مرکز نظارت همگانی، دیدار با بازنشستگان نیروی انتظامی، برگزاری مانور موتورسیکلت های قانونمند در سطح شهرستان، همایش پلیس و اصناف و دیدار با معتمدان و بزرگان، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، نشست با مدیران و کارکنان دستگاه های دولتی و مراجع قضایی، دیدار با امامان جمعه و جماعت، ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم، برپایی چادر خدمات درمانی در نقاط مختلف شهر، همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک، تجلیل از رانندگان قانونمند و اهدای خون توسط پرسنل انتظامی عنوان کرد.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

3043** 6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1395 توسط رستم کریمی