تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - آموزش نکات ایمنی و آتش نشانی در مدارس غیردولتی چابهار از سوی منطقه آزاد

 

آموزش نکات ایمنی و آتش نشانی در مدارس غیردولتی چابهار از سوی منطقه آزادچابهار- ایرنا- سرپرست مدیریت خدمات شهری سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: کارشناسان واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی منطقه آزاد با حضور در آموزشگاههای غیردولتی کشتیرانی و نوآوران شهر چابهار آموزش های لازم ایمنی و آتش نشانی را به دانش آموزان ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار «اقبال صادقی» روز دوشنبه با اشاره به اهداف ابن برنامه آموزشی اظهار داشت: اجرای طرح آموزش دانش آموزان و آشنایی آنان با ادوات آتش نشانی و آگاهی از نحوه مقابله با حریق از جمله برنامه های مهم و اصلی منطقه آزاد چابهار است.

وی ادامه داد: با این اقدام می توان زمینه های رشد و آگاهی را بین شهروندان و دانش آموزان گسترش داد و از وقوع حوادث و گسترش خسارات ناشی از حریق جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: در این دوره دانش آموزان با شغل آتش نشانی و موارد ایمنی در منزل، شناخت لوازم خطرناک، شماره تلفن 125 آتش نشانی و غیره آشنا شدند.

وی افزود: نحوه استفاده از کپسولهای آتش نشانی و انواع خاموش کننده ها در برابر خطرات احتمالی از قبیل آتش سوزی و گاز گرفتگی از دیگر آموزشهایی بود که دانش آموزان با آن آشنایی پیدا کردند.

سرپرست مدیریت خدمات شهری سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار ادامه داد: دانش آموزان با آموزشهای لازم می توانند آمادگی بهتری در مواجهه با حوادث در مدرسه، مسیر و منزل داشته باشند.

صادقی تصریح کرد: واحد آتش نشانی و ایمنی منطقه آزاد برنامه های مختلفی را برای فرهنگ سازی در دستور کار قرار داده است که در مدارس دیگر سطح شهر چابهار نیز به مرحله اجرا در می آورد.

وی گفت: دانش آموزان همچنین قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، عبور و مرور از جاده و مسیرهای پرتردد را آموزش دیدند.

3043** 6081 دریافت کننده: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد