تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - هیات سرمایه گذاری کارخانه سامان فولادبیرجند واردمنطقه آزاد چابهار شد

 

هیات سرمایه گذاری کارخانه سامان فولادبیرجند واردمنطقه آزاد چابهار شد


چابهار- ایرنا- هیات تجاری و سرمایه گذاری کارخانه سامان فولاد بیرجند صبح امروز /یکشنبه/ به منظور بررسی وضعیت سرمایه گذاری وارد منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار شد.

مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد چابهار در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این هیات تجاری و اقتصادی در سفر 2 روزه از پیکره های صنعتی و کارگاهی منطقه آزاد، بازارها و مراکز تجاری- صنعتی، مجتمع پتروشیمی توسعه نگین مکران، مناطق تفریحی، گردشگری و نوار ساحلی و کوههای مریخی و بندر شهید بهشتی دیدن خواهند کرد.

طاهره شهرکی افزود: نشست و دیدار با مسئولان و مدیران اقتصادی سازمان منطقه آزاد، دستگاههای اجرایی اداری و سیاسی شهرستان چابهار از دیگر برنامه های این هیات سرمایه گذاری است.

وی گفت: در یکسال گذشته بیش از 100 هیات تجاری و اقتصادی از منطقه آزاد چابهار دیدن کرده اند.

وی ادامه داد: چابهار ظرفیت ها و توانمندی های خوبی برای سرمایه گذاری در زمینه ترانزیت، تجارت، گردشگری و کشاورزی دارد که می تواند سودآوری مناسبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی داشت باشد.

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره تجاری، توریستی و خدماتی، سردخانه و کارگاههای غیرآلاینده، مسکونی، فضای سبز، روستای تیس و اراضی کشاورزی، توریستی و تفریحی، صنعتی، فرودگاه، پالایشگاه، صنایع سنگین و پیکره نهم صنایع دریایی و تجهیزات آب شیرین کن در سال 1373 راه اندازی شده است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.
3043 **6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد