تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - بیش از 100 هکتار از زمین های حاشیه شهر چابهار رفع تصرف شد

 

بیش از 100 هکتار از زمین های حاشیه شهر چابهار رفع تصرف شدچابهار- ایرنا- رئیس اداره راه و شهرسازی چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: با تلاش های صورت گرفته بیش از 100 هکتار از زمین های حاشیه شهر در محدوده روستای رمین چابهار رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی راه و شهرسازی چابهار، شهرام مبارکی اظهار داشت: بنابر مصوبه شورای حفاظت از اراضی ملی و دستور دادستانی این شهرستان این اداره با هر گونه تصرف زمین به صورت غیرقانونی مقابله می کند.

وی گفت: این اقدام نیز با هدف مقابله با زمین خواری و حفظ منابع طبیعی این شهرستان صورت گرفته است.

رئیس اداره راه و شهرسازی چابهار با بیان اینکه زمین های اطراف شهر چابهار توسط حاشیه نشینان روز به روز تصرف می شود، خاطرنشان کرد: رفع تصرف زمین های ملی در مناطق مختلف حاشیه شهر در دستور کار قرار دارد.

مبارکی بیان کرد: بندر چابهار یکی از نقاط راهبردی و در حال توسعه و پیشرفت است و توجه به زمین خواری از اهمیت بالایی برخوردار است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، شش دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد