تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - توهین فرماندار چابهار به لباس و فرهنگ مردم بلوچ را تحمل نمی کنیم.

 

رئیس شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان

توهین فرماندار چابهار به لباس و فرهنگ مردم بلوچ و بلوچستان را تحمل نمی کنیم

جدگال: اگر ثابت شود توهین شده و مدرک مستندی دارید اقدام می کنیم.


پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر: عبدالعزیز بلوچزهی در جلسه هم اندیشی مجمع نمایندگان استان با شوراهای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در چابهار اظهار داشت چندی پیش در جلسه ای فرماندار چابهار خطاب به یکی از مسوولان محلی این شهرستان گفته بود این لباسها(لباس بلوچی) چی هستند که پوشیده اید این لباس را از تنتان در بیاورید و یا اینکه از تنتان در خواهم آورد.
بلوچزهی ادامه داد متاسفانه ضعف نمایندگان مجلس استان و خصوصا جدگال به عنوان نماینده 
چابهار سبب شده فرماندار چابهار به عنوان بالاترین مقام سیاسی یک شهرستان همچنان به تاخت و تاز بر مدیران بومی بپردازد و صراحتا به آداب و فرهنگ بلوچ و بلوچستان توهین کند و آب از آب تکان نخورد.
رئیس شوراهای اسلامی استان سیستان و بلوچستان همچنین از نمایندگان مجلس حاضر در جلسه خواست هر چه سریعتر این موضوع را پیگیری و نتیجه را جهت رفع نگرانی های مردم این منطقه به اطلاع برسانند.
وی گفت فرماندار یک شهرستان حق ندارد با احساسات مردم و مسوولان که با لباس بلوچی در مراسمات و جلسات حضور پیدا می کنند بازی کند.
محمدیعقوب جدگال نماینده شهرستانهای چابهار و کنارک و بخشهای مرکزی و قصرقند شهرستان نیکشهر در این جلسه خطاب به بلوچزهی رئیس شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت اگر فرد مورد نظر گواهی بدهد که به آن توهین شده و مشخص شود در چه جلسه ای بوده و از آن مدرک مستندی برای این ادعا دارید ارائه دهید تا مورد بررسی واقع شود و اقدام لازم را انجام دهیم.
گفتنی چندی پیش فرماندار چابهار خطاب به یکی از مسوولان بلوچ در چابهار در جلسه ای گفته بود که لباس بلوچی را از تنش دربیاورد و اگر این کار نکند از تنش درخواهد آورد. این اقدام فرماندار سبب نارضایتی شدید مردم بلوچستان در جنوب سیستان و بلوچستان شد و آنان طی مکاتبات عدیده خواستار برخورد با این مقام سیاسی شدند.

 
 

دکتر حلیمه عالی نماینده زابل- دکتر کاشانی نماینده زاهدان- میرمرادزهی نماینده سراوان

پشنگ ریگی نماینده خاش و اربابی نماینده ایرانشهر

ابراهیم فروزان مهر شورای کنارک و قاسم میرزایی شورای شهرستان کنارک

رحیم درازهی شورای سیب سوران و عیدو رگی فرد شورای زاهدان

کاشانی نماینده زاهدان- میرمرادزهی نماینده سراوان- جدگال نماینده چابهار


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 تیر 1391 توسط رستم کریمی